Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po - Pa, 8 - 17 hod.)

 
 

 

 

a další.

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Focusrite
Focusrite

O firmě Focusrite:

Focusrite Audio Engineering Ltd. je britský výrobce audio zařízení se sídlem v High Wycombe , Anglie. Focusrite navrhuje a prodává audio rozhraní, mikrofon předzesilovače , konzoly, analogové EQ a  digitální zpracování audio hardware a software. Mnoho, ale ne všechy produkty Focusrite jsou vyráběny v Číně.

Společnost založil v roce 1985 Rupert Neve.

Focusrite se rozhodl využít vintage recording vzory jako základ pro kompletní nahrávací konzoli a Focusrite Forte konzole byla vyvinuta jako výsledek v roce 1988. Koncept byl prostě vyrábět nejvyšší kvalitu záznamové konzole bez ohledu na náklady.

Focusrite viděl rostoucí zájem o mikrofonní předzesilovače, EQ a dynamickou schopnost konzolí a rozhodl se je vložit do nové řady přívěsných modulů, tak qaby tato technologie mohla být k dispozici nezávisle na konzolích sámotných. Té se dostalo červené barvy s výrazným červeným frézovaným hliníkovým čelem a výroba byla zahájena v roce 1993. V průběhu následujících letech Focusrite představil několik  přívěsných zvukových procesorů. Modrá řada, zaměřená na mastering následována  v roce 1996 zelenou řadou levnějších procesorů zaměřených na hudebníky a umělce - home recording vlastnící nahrávací zařízení.

Řada Platinum následovala v roce 1998 s charakteristickým stříbrným rack průčelím v kombinaci efektivnějšího designu, snížení ceny a s  pokročilejšími obvody poskytující další funkce nejen mic pres a zpracování, ale i celou řadu efektů. Společnost také se podílela na vývoji pluginů a hardwaru pro populární Pro Tools a digitální audio pracovní stanice (DAW) systémy.

 Ve stejné době byly vyvinuty nové deriváty původní řady ISA, poskytující nové funkce, jako je variabilní mikrofonní vstupní impedance. Rozsah ISA je stále ve výrobě, nyní s další digitální konverzí, stejně jako zpracování analogového signálu. 

Koncem roku 2003 došlo k zavedení Liquid Channel. Tento přístroj kombinuje analogové a digitální technologie a dovede napodobit prakticky jakoukoliv kombinaci klasického mikrofonního předzesilovače s kompresorem. Ve stejné době, Focusrite vypustil další plug-in pro Pro Tools, Forte. Ty emulují zvuk dvou klíčových modulů od začátku Focusrite ISA 110 EQ a ISA130 avkompresor z původním konzole Forte.

Významným krokem pro společnost bylo přidání řady Saffire Firewire audio rozhraní, z nichž první je představen na NAMM Show na začátku roku 2005. Tato řada se i nadále rozšiřuje, nabízí mic / line / instrument předzesilovače a přeměny v řadě konfigurací a nedávno přibylo Scarlett rozhraní USB. Saffire je také k dispozici s real-time DSP-powered tracking and mixing schopností určené pro domácí studio, poskytuje kompresi a EQ pro tracking a monitor reverb; zahrnuje také VRM: Virtuální technologie reference sledování. VRM umožňuje mixu být v několika různých emulováných prostředích - jako je obývací pokoj, ložnice, studio a profesionální studio  - s výběrem sledování a jiných reproduktorů, poslechem ve sluchátkách. VRM Box je také k dispozici, USB sluchátkový zesilovač s DSP softwarem pro emulaci monitoru.

 

  

Koncem roku 2010 došlo ve Focusrite k návratu k plug-in aréně s vydáním Midnight plug-in suite. Ta využívá výkonnou technologii DSP a k  modelování klasickýho Focusrite ISA110 ekvalizéru a ISA130 kompresoru, a to i včetně s vysokým rozlišením předního panelu emulací připomínající hardwarové jednotky. ISA110 a 130 moduly byly vytvořeny pro konzole Forte v roce 1980.

Značka Focusrite je pověstná vysokou kvalitou svých výrobků.

Jak pro soukromé domácí nahrávání, domácí studia, nebo profi studia je Focusrite značka, která je díky své kvalitě a přijatelné ceně řazena mezi nejlepší.

                                                                       ® tamusica.cz 2014-2022, všechna práva vyhrazena, info@tamusica.cz artikul.cz, vyhledávač zboží a služeb zdarma

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz