Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po - Pa, 8 - 17 hod.)

 
 

 

 

a další.

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Hohner
Hohner

O firmě Hohner:

 

Od roku 1857 Hohner vyrábí hudební nástroje na nejvyšší úrovni, samozřejmě s technicky spolehlivějšími technologiemi, ale s nezbytnou ruční prací ve znamení dobrého jména Hohner.

Hohner Musikinstrumente GmbH & Co KG je německá společnost specializující se na výrobu hudebních nástrojů. Společnost byla založena v roce 1857 Matthiasem  Hohnerem (1833-1902). Hohner je znám zejména výrobou harmonik a akordeonů. Společnost Hohner vymyslel a produkoval mnoho různých druhů a většinu z harmonik používaných profesionály. Společnost také vyrábí kazoos, zobcové flétny, melodicas, banja, kytary, basové kytary a ukulele (pod značkou Lanikai), spolu s jedním milionem harmonik rok.
Od 1940 přes 1990, společnost také vyrábí různé elektrické / elektronické klávesy. Zejména v letech 1960 až 1990, se vyrábí řadu inovativních a populárních elektromechanických klávesových nástrojů: Cembalet, Pianet, Basset, Guitaret a Clavinet. V roce 1980, několik Casio syntezátorů bylo prodáváno pod značkou Hohner - například Casio HT-3000 / Hohner KS61midi a VZ-1 / HS2).

Matthias Hohner, který byl původně hodinář, začal dělat harmoniky (ručně) v roce 1857 s manželkou a jedním zaměstnancem. 650 kusů v prvním roce. Hohner foukací harmoniky se rychle staly populární a během Matthiasovou života vybudoval největší továrnu na harmoniky na světě. Během americké občanské války Matthias Hohner dal harmoniky rodinným příslušníkům ve Spojených státech kteří zase dál vojákům. M.Hohner Trumpet Call harmonika (1906)
V roce 1920 Hohner začal vyrábět chromatické harmoniky, které lze přehrávat v jakémkoliv klíči. Slavný harmonikář Borrah Minevitch tvrdil, že prodal svůj design chromatické harmonice  Hohner.
V polovině 1950 Hohner začala vyrábět elektrické kytary.
V roce 1964 Hohner vypustil  Beatles Harmonica Kit, který byl prodán v blistru a podobně jako většina Hohner harmonik v dnešní době se  prodával  za 2,95 dolarů.  V roce 1970 Hohner začal vyrábět akustické kytary a v re-produkci elektrické kytary.
Matthias Hohner Karl, syn Dipl.-Ing. Matthias Hohner a přímým potomkem ve čtvrté generaci  jména nositele zakladatele Matthias Hohner (* 12.12.1833 - + 12.12.1902), byl jedním z posledních příslušníků rodu Hohner podílejících se  na řízení rodinného podniku v letech 1968 a 1986. Jeho syn Matthias Hohner Francisco patřil k první generaci , která nevstoupila do rodinného podniku.

                                                                       ® tamusica.cz 2014-2022, všechna práva vyhrazena, info@tamusica.cz artikul.cz, vyhledávač zboží a služeb zdarma

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz