Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

a další.

 

 

 

 

NOVINKY

arr3EETPodle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.Zároveň je povinen...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 269 Kč
naše cena 1 690 Kč
naše cena 1 280 Kč

KONTAKTY

Ta Musica.cz
Havířská 1996
47001 Česká Lípa
tel: 720234588
info(a)tamusica.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Co nejvíce rozhoduje o koupi zboží?

Cena 44% Rychlost dodání 19% Osobní odběr 20% Splátky 17%

Korg

O firmě Korg:

Společnost založil v roce 1962 v Japonsku Tsutomu Katoh a Tadashi Osana. Korg byl původně známý jako Keio Gijutsu Kenkyujo s.r.o. a později Keio Electronic Laboratories. Protože jeho kanceláře se nachází v blízkosti železniční trati Keio v Tokiu, Keio může být tvořen spojením prvních písmen Katoh a Osanai. Před založením společnosti, Katoh pracoval v nočním klubu Osanai v  Tokio jako univerzitní absolvent  harmonikář kde pravidelně hrál v klubu v doprovodu rytmu stroje Wurlitzer jako spoluhráč. Nespokojený s rytmem stroje Osanai přesvědčil Katoha, aby financoval jeho snahu na postavení  lepšího.

První produkt společnosti, povolený v roce 1963, byl elektro-mechanické rytmické zařízení zvané rotační disk Electric Auto Rhythm machine Donca matic DA-20.Jméno "Donca" byl onomatopoický odkaz na zvuk strojem vyrobený. Povzbuzen úspěchem DA-20, Keio uvedl solid-state verzi Rhythm stroje Donca matic DE-20, v roce 1966.

V roce 1967byl Katoh osloven Fumio Miedou, inženýrem, který chtěl postavit klávesnicový. Pod dojmem Mieda nadšení, ho Katoh požádal, aby postavit prototyp a o 18 měsíců později se Miedo vrátil s programovatelným orgánem. Keio prodával orgán pod názvem Korg vytvořen pomocí prvního písmene názvu každého zakladatele plus "RG" od jejich plánovaného důrazu na produkty zaměřené na trhu orgánů (s důrazem na písmena R a G ve slově "orgánů").

Produkty Keio varhany byly úspěšné během  1960 a brzy 1970, ale díky  pochybnosti o hospodářské soutěži ze strany ostatních velkých výrobců orgánů se  Katoh rozhodl použít technologii orgánů a vybudovat klávesnici jako syntezátor. Keio první syntezátor, miniKORG  tak byl vydán v roce 1973.

Korgu je přičítána řada inovací a stěžejních produktů. Funkce "Transpozice kláves" byl Katoha nápad poté, co potřeboval zpěvák v jeho klubu, aby doprovod hrál v nižší klíči. Korg byl první společností, která zahrnula vliv syntezátoru, a první začla používat "vzorku + syntézy" zvukový design. Pracovní stanice M1, uvedené v roce 1988, se prodalo více než 250.000 kusů, což byl nejprodávanější syntezátor v té době.

V roce 1989, Korg rekrutoval konstrukční tým  sekvenčních obvodů. Yamaha Corporation byla vždy hlavním partnerem Korg, dodávala jim obvody a mechanické díly. V roce 1987, krátce před vydáním M1 Music Workstation Yamaha získala většinový podíl v Korg. Převzetí společnosti bylo přátelské. Katoh vypracoval podmínky, že mohly obě společnosti i nadále samostatně rozvíjet své produktové řady, a konkurovat si na trhu.

V roce 1992, Korg získal Vox, pak především výrobce kytarových zesilovačůKorg byl také výhradním distributorem Marshall Amplification produktu v USA po celá desetiletí, které skončilo v roce 2010.

Tsutomo Katoh zemřel na rakovinu 15. března 2011.