Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po - Pa, 8 - 17 hod.)

 
 

 

 

a další.

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Korg
Korg

O firmě Korg:

Společnost založilv roce 1962v JaponskuTsutomuKatohaTadashiOsana.Korgbyl původněznámý jakoKeioGijutsuKenkyujos.r.o.a pozdějiKeioElectronicLaboratories. Protože jeho kancelářesenachází v blízkostiželezniční tratiKeiov Tokiu, Keiomůžebýt tvořenspojenímprvních písmenKatohaOsanai. Před založenímspolečnosti, Katohpracoval v nočním klubuOsanai v Tokiojako univerzitníabsolvent  harmonikář kde pravidelně hrál v klubuv doprovodurytmustrojeWurlitzer jako spoluhráč. Nespokojenýs rytmemstrojeOsanaipřesvědčilKatoha, abyfinancovaljeho snahuna postavení lepšího.

Prvníprodukt společnosti, povolený v roce 1963, bylelektro-mechanickérytmickézařízení zvanérotačnídiskElectricAutoRhythmmachineDoncamaticDA-20.Jméno "Donca" bylonomatopoickýodkaz nazvukstrojem vyrobený. PovzbuzenúspěchemDA-20, Keio uvedlsolid-stateverziRhythmstrojeDoncamaticDE-20, v roce 1966.

V roce 1967byl Katoh oslovenFumioMiedou, inženýrem, kterýchtěl postavitklávesnicový. Pod dojmem Miedanadšení, ho Katohpožádal, abypostavitprototypa o 18měsíců později se Miedo vrátils programovatelnýmorgánem.Keioprodávalorgánpod názvemKorgvytvořen pomocíprvního písmenenázvukaždéhozakladateleplus "RG" od jejich plánovaného důrazu naproduktyzaměřenénatrhuorgánů(s důrazem na písmenaR aGve slově "orgánů").

ProduktyKeiovarhanybyly úspěšnéběhem 1960 a brzy 1970, ale díky  pochybnosti ohospodářské soutěži ze stranyostatních velkýchvýrobcůorgánů se Katohrozhodl použíttechnologiiorgánů a vybudovatklávesnicijako syntezátor. Keioprvnísyntezátor, miniKORG tak bylvydán v roce1973.

Korguje přičítána řadainovací astěžejníchproduktů. Funkce "Transpozice kláves" bylKatohanápadpoté, copotřebovalzpěvákv jeho klubu, aby doprovodhrálv nižšíklíči.Korgbylprvní společností, kterázahrnulavliv syntezátoru, aprvní začla používat"vzorku +syntézy" zvukový design. Pracovní stanice M1, uvedené v roce 1988, se prodalo více než250.000 kusů, což byl nejprodávanějšísyntezátorv té době.

V roce1989, Korgrekrutovalkonstrukčnítým sekvenčních obvodů. YamahaCorporationbyla vždyhlavním partneremKorg, dodávalajimobvody amechanické díly. V roce 1987, krátce předvydánímM1MusicWorkstationYamahazískalavětšinový podílvKorg. Převzetí společnostibylo přátelské. Katohvypracovalpodmínky, že mohly obě společnostii nadálesamostatněrozvíjet svéproduktové řady, a konkurovat si na trhu.

V roce1992, KorgzískalVox, pak předevšímvýrobcekytarovýchzesilovačůKorgbyl takévýhradním distributoremMarshallAmplificationproduktuv USApo celá desetiletí, které skončilo v roce 2010.

TsutomoKatohzemřel na rakovinu15. března2011.

                                                                       ® tamusica.cz 2014-2022, všechna práva vyhrazena, info@tamusica.cz artikul.cz, vyhledávač zboží a služeb zdarma

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz