Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po - Pa, 8 - 17 hod.)

 
 

 

 

a další.

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Schecter
Schecter

O firmě Schecter:

V roce 1976, DavidSchecterotevřelopravnuveVan Nuys v Kalifornii. Začal vyrábět náhradníkytarovékrkyatěla, kompletní pickupsestavy, mosty, pickguards, tunery,knoflíky,potenciometry,a různéjinéčásti kytar.Nakonec, Schecterdodávádílyvýrobcům kytar, jako Fendera GibsonadoopravnyRobertTalbot.
V roce 1979, Schecternabídlpoprvévlastníplněsestavenéelektrické kytary. Tytokytaryjsouzakázkovémodely pro  obchodzaložený na vzorech Fender.Tybyly považovány zavelmikvalitní avelmi drahé, abyly prodáványpouzedvaceti vybraným prodejcůmpo celých Spojených státech.

Schecterkytary používal mimo jiné:PeteTownshend, MarkKnopfler, ChrisPoland, SynysterGates, RichardPatrick, Jinxx, JakePittsTommyVictor, DanDonegan, RobinZanderaShaunMorgan

V roce 1983  dosáhla jeho zakázková výroba takové hranice, žeuž nebyl schopenuspokojit poptávku. Ten rok bylaspolečnostkoupenaskupinouTexasinvestorů, kteříchtělinavázat napověst kvality značky Schecter. Investořipřestěhovalispolečnostdo Dallasu, Texas, kde seprodukovaly kvalitníkytaryza použitíjakdovážených dílů tak i částí Schecterpod názvemSchecter.
V roce 1984 nazimníNAMMshow,Schecterpředstavildvanáct novýchkytar abasy, a to vše na základěFendervzorů.Nejpopulárnější ztěchtokytarbyla kytara ve stylu  Telecasterpodobná těm, na kteréPeteTownshendhrál. AčkoliTownshendnikdyneschváliltento model bylo to známéneoficiálnějako"modelPeteTownshend".


V roce1995, Schecterpředstavilvelmivyhledávanékytary abaskytary"S série",které bylynástrojeve stylu Fender. V roce 1996 se MichaelCiravolo stal prezidentemSchectera začal řídit podnik. MichaelCiravolo, zkušenýhudebník, přinesl společnostimnohoznámýchhudebníků.RobertDeleonaStone TemplePilotsaJayNoelYuengeraSeanYseultWhiteZombie, stejně jako XavierRhone.

MichaelCiravolo neměl rád  Fendervzor, a tak se snažildistancovatspolečnost odsvých předchozíchmodelů ve FenderstyluZa tímto účelem přidal"Avenger", "Hellcat" a modely"Tempest" do kataloguSchecter. Takéchtěloslovitnovou generacihudebníků, kteříbyly ignorováni většinouvelkýchvýrobců kytar. Přestov tomto bodě, to byla společnost, která vyrábí pouze drahé, Custom Shopmodely.(Maximální výkon Schecterbyločtyřicetkytar za měsíc). A tak, aby realizovatsvou vizi, Ciravolozačal hledattovárnu, která by mohla masověprodukovatklytary Schecterpři zachování vysokých standardůkvality.

V roce1997 se MichaelCiravolosetkal sněkolika asijskýmivýrobci kytarna Tokijskémhudebním festivalua následněrozhodl otovárně  vIncheon  v  Jižní Korei. Schecterkytarybudou postavenyv továrněv Jižní Koreji, a po té  odeslánydo USA,kde bude zřízenSchecterobchod. V1998létěNAMMshow,SchecterpředstavilDiamondSeries, který zahrnoval šestcenově dostupnýchkytar.

V roce1999, Schecterpřidalsedm řad "A-7 Avenger" na kytaruna "Diamond Series". To také představil"C-1", na kterou debutovalJerryHortonvPapa Roach  "Last Resort" hudebním videu. Diamond Seriesje ve výrobědodnes.

V roce2012 oznámil Schecter, žerozšířil svůjvlastníobchod.Později téhož roku, Schecteroznámilanovou řaduv USApostavenýchkytar, která by přineslaspolečnostzpět ke svým "kořenům". To zahrnovalozískáníněkolikaCNC strojů zHaas Automation. Nová linka byla nazývána"USA sériovou výrobu." Tytokytary  oficiálnědebutovalyv2013 jako WinterNAMMshow.Schectertaké oznámilanovou řaduručnědělanýchelektrických kytarabasovýchpick-upů, které jsouk dispoziciv USA.

Spolus oznámením sériové výroby v USA, Schecteroznámil uvedenízesilovačů na trh. Tyto novézesilovače měly být navrženy dobřeznámým  Jamesem Brownem, který je nejvíceznámýnavrhováníPeavey5150zesilovače  Eddie VanHalena jeholinieefektové pedálypod názvemAmptweaker. U zesilovačůnejprve oznámil  "Hellraiser USA100", "Hellraiser Stage100", "Hellwin USA100" a"Hellwin Stage100". VerzeUSAjsou postaveny vSchectervUSAve vlastnímobchodě, zatímco Stagesérieje postavenav zámoří. Hellwin zesilovač jepodepsán  kytaristouSynysterGates,který pomohlnavrhnouthlavus JamesemBrownem. ObazesilovačevyužívajíEL34elektronek, šumovou bránu,pasivní a aktivnívstup, kterýkompenzujevýstupnírozdílzměnouobvodunamísto snižovánívýkonua"Focus" ovládání, kteréupravujeprůběh na basech. Rozdíly meziHellwinaHellraiserjeHellwinje použitíMIDIk ovládánízesilovače. Hellwin je takézesilovač3-kanálový, na rozdíl od provedení2-kanál,kterým je Hellraiser. Spolu stěmitozesilovači, Schecterpředstaviltaké řadureproboxů.

                                                                       ® tamusica.cz 2014-2022, všechna práva vyhrazena, info@tamusica.cz artikul.cz, vyhledávač zboží a služeb zdarma

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz